Hür Sigorta
 
     
Hür Sigorta Destek Hattı
   
Hasar İhbar
Hasar İçin İstenilen Evraklar
Hür Yardım
Anlaşmalı Oto Cam Servisleri
Anlaşmalı Servisler
Mini Hasar Onarım
Auto King Mini Onarım Servis Merkezleri
Mini Hasar Onarım ( 0212 ) 276 10 99
 

HÜR Mini Onarım ” hizmeti kapsamında verilecek servis hizmetler şunlardır :

 

a.       “Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme” ( 5 cm çapa kadar boya hasarsız kaporta göçükleri)

 

b.      “Boya Hasarlı Kaporta Düzeltme” (10 cm’ye kadar boya hasarlı kaporta göçük ve ezikleri)

 

c.       “Boya Tamiri, Mini Yama” ( 20 cm çapa kadar plastik tampon sıyrıkları, 30 cm ye kadar kaporta panel çizikleri ve sıyrıkları)

 

d.      “İç Döşeme Tamiri” (deri, halı, kumaş, plastik üzerindeki 1 cm çapa kadar sigara yanığı, 5 cm çapa kadar yırtık, çizikler, 3 cm çapa kadar plastik parça kopukları)

 

e.      “Ön Cam Tamiri” (manda gözü, yıldız, kombine tip gibi 1 cm çapa kadar cam kırıkları)

 

f.        “Leke Çıkarma” (İç döşeme kumaşları üzerinde oluşmuş  5 cm çapa kadar muhtelif cinste lekeler)

 

g.       “Plastik Tampon Tamiri” (Ön ve arka tamponlardaki teknik olarak onarılabilir her türlü göçük,yırtık,kopuk ve eksik parça gibi plastik hasarları)

 

Servis hizmetlerinin teknik tanımları ve ölçüsel limitleri Ek 1) dedir.

 

HİZMET GRUPLARI VE YILLIK ADETSEL LİMİTLERİ

 

“HÜR  Mini Onarım” hizmet paketi ve verilecek servis hizmetlerinin grupları ve adetsel limitleri aşağıdaki gibidir.    

 

Hür Mini Onarım – Kasko Poliçesi Hizmet Paketi: (01.10.2011 Tarihinden İtibaren)

 

Hizmet Grupları

Mini Onarım Hizmeti

Adet/Yıl

1

 

"Boya Hasarlı Kaporta Düzeltme"(DR)

4

 

"Boya Tamiri, Mini Yama"(PR)

2

"Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme"(PDR)

8

"İç Döşeme Tamiri"(IR)

"Ön Cam Tamiri"(WR)

“Leke Çıkarma” (SR)

3

"Plastik Tampon Tamiri"(BR)                      

(Mobil Servis Hizmeti dahil)

Limitsiz

 

Hür Mini Onarım – Trafik Sigortası Poliçesi  Hizmet Paketi:

 

Hizmet Grupları

Mini Onarım Hizmeti

Adet/Yıl

1

 

"Boya Hasarlı Kaporta Düzeltme"(DR)

2

 

"Boya Tamiri, Mini Yama"(PR)

2

"Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme"(PDR)

2

"İç Döşeme Tamiri"(IR)

"Ön Cam Tamiri"(WR)

“Plastik Tampon Tamiri” (BR)

 

 

Onarım hizmetleri, her bir hizmet grubu için belirtilen toplam kullanım hakkı sayısını aşmamak şartıyla, sigortalının ihtiyacına göre serbestçe kullanılabilir. Ancak 2. Gruptaki bir onarım hakkı 1.Gruptaki bir hizmet için veya tersi şekilde gruplar arasında kullanılamaz.

 

Hizmetlerin detaylı tanımları ve ölçüsel limitleri Ek-1)’dedir.

 

MOBİL PLASTİK ve ALUMİNYUM PARÇA TAMİRİ :

 

Açılan bir hasar dosyası kapsamında Sigorta Eksperi tarafından yapılan ekspertiz neticesinde onarılması uygun görülen ve AUTO KING Parça İhbar merkezine elektronik ihbar sistemi vasıtasıyla yönlendirilen plastik ve alüminyum parçalardan, ön ve arka plastik tamponlar ilgili AUTO KING Servis Merkezi tarafından “HÜR Mini Onarım- Kasko Hizmet Paketi” kapsamında bedelsiz olarak onarılacaktır.

 

Tampon grubu dışında kalan diğer plastik ve alüminyum parçalar dosya başına bedel karşılığında onarılacaktır

 

HÜR Mini Onarım” KAPSAMINA GİREN TAŞIT ARAÇLARI:

 

q  Binek otomobiller ( taksiler ve “rent-a-car” kiralık araçlar dışındaki tüm şahıs ve şirket binek araçları)

q  Özel 4x4 Jeep ve Minivan’lar

q  Ticari Panel Van, Minibüs ve Kamyonet tipi araçlar  

 

Kamyon, Otobüs, 2.5 Ton “Brüt Yüklü Ağırlık” üzerindeki ticari araçlar,   ticari taksi, dolmuş ve kiralık araçlar  hizmet kapsamı dışındadır.  Filo kapsamındaki uzun vadeli operasyonel kiralık araçlar için AUTO KING ‘e danışılarak özel fiyat uygulanabilecektir.

 

 

“HÜR  Mini Onarım” Hizmet Tanımları

 

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (PDR):

 

PDR dış darbeler sonucu araç kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zarar görmediği, 5 cm çapa kadar kaporta göçüklerinin Amerikan menşeli özel aletlerle aracın orijinalliği korunarak ve herhangi  bir boyama işlemi yapmaksızın düzeltilerek eski haline getirilme tekniği ve sanatıdır.  PDR tekniği sayesinde aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Düzeltme işleminden tatminkar bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki saçın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Ulaşılamayan veya arkası kapalı olan (kapı direkleri, marşpiyel gibi) bölgelerdeki kaporta göçükleri Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme tekniği ile giderilemezler. Bu tür durumlarda hasarın “Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme” yöntemiyle düzeltilip “AUTO KING Boya Tamiri” (Mini Yama) yöntemiyle bitirilmesi gerekir. 

 

“HÜR Mini Onarım” hizmeti kapsamına giren kaporta hasarları:

  • Boyanın zarar görmediği 5 cm çapa kadar kaporta göçükleri

 

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme (DR):

 

Dış darbeler sonucu aracın saç veya alüminum alaşımlı kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zarar gördüğü, 10 cm çapa kadar, teknik olarak düzeltilebilir, ezik, vuruk ve göçüklerin “Puntalı Göçük Çektirme” tekniği ile düzeltilerek eski haline getirilme  işlemidir. “Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme” işleminde sadece ezik, vuruk ve göçüklerin  kaporta düzeltme işlemi yapılır. Hasarın tamamen giderilmesi için kaporta düzeltme işleminden sonra bölgenin “AUTO KING Boya Tamiri” ile boyanması gerekir.

 

“HÜR Mini Omarım” hizmeti kapsamına giren kaporta hasarları:

  • Boya hasarlı kaporta göçükleri 10 cm’ye kadar

 

Boya Tamiri, “Mini Yama” (PR):

 

Seyir halindeyken veya dururken dış darbeler veya kötü niyetli hareketler sonucu, genellikle, araçların kapı, çamurluk ve tampon bölgelerinde meydana gelen sıyrık, çizik, gibi küçük boya hasarları AUTO KING Boya Tamiri hizmeti kapsamında Amerikan know-how’lı “Mini Yama” yöntemi ile tamir edilir. “Mini Yama” yönteminde tamir bölgesi mümkün olduğunca küçük tutulur. Tamir boyası rengi orijinal boya rengine özel bir teknik ile uyumlandırılarak hasar tamamen yok edilir. Mümkün olabilecek en küçük bölgenin boyanması suretiyle aracın orijinalliği azami ölçüde korunur.

 

“HÜR Mini Onarım” hizmeti kapsamına giren boya hasarları:

  • Kaporta sıyrık ve çizikleri, 30cm.ye kadar
  • Tampon sıyrık ve çizikleri, 20 cm. çapa kadar

 

İç Döşeme Tamiri (IR):

 

Araçların plastik, deri, vinleks, kumaş, halı, velur kaplı aksamlar üzerindeki sigara yanığı, çizik, yırtık, kopuk vs. gibi hasarlar AUTO KING İç Döşeme Tamir Sistemiyle hasarlı parça değiştirilmeden, çoğu zaman tamir sonrası farkedilmeyecek derecede, azami düzeyde tamir edilirler. 

 

“HÜR Mini Onarım” kapsamına giren iç döşeme hasarları:

Kumaş,halı,velur, deri,vinil, plastik, tipi iç döşeme malzemeleri

  • 1 cm çapına kadar sigara yanıkları
  • 5 cm, ye kadar deri,vinleks, kumaş, halı yırtıkları, plastik çizik ve çatlakları
  • 3 cm çapa kadar plastik parça kopukları,

 

Ön Cam Tamiri (WR):

 

Araçların ön cam dış yüzeylerinde teş sekmesi, uçan cisimlerin çarpması gibi dış darbeler sonucu oluşan kırık ve çatlaklar AUTO KING Cam Tamir sistemiyle azami düzeyde giderilir. İstatistiki olarak cam kırıklarının yaklaşık  %80-85’i tamir edilebilmektedir. Cam kırık ve çatlaklarının vuku bulduktan kısa bir sure içersinde tamir ettirilmesi cam tamirindeki başarı oranını önemli ölçüde arttırır.

 

“HÜR  Mini Onarım” kapsamına giren cam tamiri hasarları:

  • 2 cm çapa kadar her türde ve tipte kırıklar (manda gözü,yıldız,kombine vs.)

 

Leke Çıkarma (SR):

 

Araçların koltuk, kapı ve tavan gibi aksamlarındaki döşeme kumaşları ve halı malzemeler üzerindeki lekeler “AUTO KING Leke Çıkarma” Sistemi ile nüfus ettikleri zemin üzerinden etkin bir şekilde çıkartılırlar. “AUTO KING Leke Çıkarma” Sisteminde yaklaşık 62 (altmışiki) farklı leke cinsi yaklaşık %95 başarı ile çıkartılabilmektedir. Malzeme içine tamamen nüfus etmiş, uzun süreden beri var olan ve daha önce kimyasal müdahalede bulunulmuş bazı cins lekelerin, bazı tür kumaş ve halı cinslerinden tamamen çıkartılması mümkün olamayabilmektedir. Bir koltuk üzerinde uygulanan leke çıkarma işlemi, kirli bir koltuk yüzeyininin temizlenmesini ve/veya iç süngerinin çıkatılmasını gerektirebilir. Böyle bir durumda leke çıkarma amacıyla yapılan temizleme ve çıkarma/takma işlemi “Mini Onarım” hizmeti kapsamında bedelsiz olarak yapılır. Ancak, üzerinde leke çıkarma işlemi yapılan koltuk dışındaki diğer kirli koltukların temizlenmesi hizmet kapsamı dışındadır.   

 

“HÜR Mini Onarım” kapsamına giren leke hasarları:

  •  5 cm çapa kadar her türde lekeler

Plastik Tampon Tamiri (BR):

 

Araçların plastik tamponlarında hafif ve orta şiddetli darbeler sonucu oluşan, tamponunun dış ve iç yüzeylerindeki sıyrık, çatlak, yırtık, kopuk, göçük, deformasyon ve eksik parça gibi tamponun komple değişmesi sonucunu doğuran hasarlar,   “AUTO KING Plastik Tampon Tamiri” hizmeti kapsamında know-how içeren onarım teknikleri ve ithal menşeli ürünler ile garantili olarak  tamir edilirler.    

 

“HÜR Mini Onarım” kapsamına giren ön ve arka plastik tampon tamiri hasarları:

  • Her türlü sıyrık, çatlak, yırtık, kopuk, göçük, deformasyon gibi plastik malzeme hasarları  

Not: Hasarlı boyasız pütürlü tabii plastik tamponların tamamına uygulanan “Pütürlü Plastik Kaplama ve Renklendirme“ işlemi “HÜR Mini Onarım“ hizmet kapsamı dışındadır.

 

 

 

© 2009 Hür Sigorta.